جدید نیوز

فونی شاپ : آیا دلایل تخلیه سریع باتری سامسونگ را می دانید؟

سامسونگ یکی از معروف ترین برندهای تولید کننده گوشی های هوشمند است که برای کاربران سراسر دنیا شناخته شده می باشد و طرفداران زیادی دارد.

باتری به کار رفته در گوشی های سامسونگ مانند سایر برندهای دیگر از نوع لیتیوم یونی بوده که به عنوان مهم ترین قطعه سخت افزاری شناخته شده می باشد و عملکرد گوشی به سلامت آن بستگی دارد، این روزها اغلب کاربران گوشی های هوشمند سامسونگ و سایر برندهای دیگر دغدغه مواجه شدن با کاهش ظرفیت باتری مویایل خود را دارند زیرا همانطور که می دانید این امر کاملا طبیعی بوده و دیر یا زود کاربر با این واقعیت روبرو می شود و بایستی در چنین شرایطی اقدام به تعویض آن نماید.

دلایل مختلفی برای خالی شدم سریع شارژ باتری اورجینال گوشی های سامسونگ وجود دارد که کاربر با در نظر گرفتن هر کدام از آن ها و رعایت نکات مراقبتی می تواند مانع از تخلیه سریع شارژ باتری گوشی خود شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل تخلیه سریع باتری اصلی سامسونگ بپردازیم اگر شما هم یکی از کاربران این گوشی ها هستید توصیه می کنم برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما همراه باشید

خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ

باتری ها در ظرفیت های متنوعی تولید می شوند، که این امر که بعد از گذشت مدت زمانی که از باتری خود استفاده کرده اید با تخلیه شارژ و کاهش ظرفیت آن مواجه شوید امری کاملا طبیعی است، در چنین موردی کاربر به وضوح مشاهده می کند که با افت ظرفیت باتری، عملکرد گوشی نیز مانند گذشته نمی باشد.

یکی از مهم ترین دلایل این امر به نحوه شارژ اولیه باتری اورجینال سامسونگ ارتباط دارد که کاربر بایستی به آن توجه داشته باشد و نکات لازم در مورد روش شارژ گوشی در این زمینه را رعایت کنید و از این طریق مانع از کاهش عمرمفید باتری خود شود.

مهم ترین عوامل تاثیر گذار در کاهش و یا خالی شدن شارژ باتری گوشی سامسونگ به قرار ذیل است:

· کاهش عمر و سلامت باتری

· وجود برنامه های غیرضروری

· نصب ویجت ها روی گوشی

· استفاده از گوشی در شب

· زیاد بودن روشنایی صفحه

· خراب بودن باتری گوشی

ظرفیت باتری گوشی های سامسونگ بیانگر این است که تنها برای مدت زمانی خاصی می توانیم از این قطعه برای عملکرد گوشی مان استفاده کنیم و بعد از گذشت چند سال به مرور زمان طرفیت آن ها افت پیدا کرده که بیانگر پایان عمر مفید باتری است.

· یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در خالی شدن شارژ باتری و یا حتی کند شدن فرایند شارژ دهی به نحوه استفاده کاربر از گوشی ارتباط دارد، البته عوامل دیگری مانند استفاده از گوشی در دمای محیطی که سرد است نیز می تواند یکی از علل تخلیه شارژ باتری باشد.

· از دیگر عوامل تاثیر گذار در کاهش ظرفیت باتری و پایان عمر مفید آن، نصب برخی برنامه ها و اپلیکیشن های بلاستفاده بر روی گوشی است، جالب است که بدانید برخی از این اپلیکشن ها بدون آن که در حالت اجرا و یا فعال بودن باشند بر روی شارژ باتری تاثیر گذاشته و موجب تخلیه آن می شوند، لذا اگر بدون آن که از گوشی خود استفاده کنید شارژ باتری آن تخلیه می شود بهتر است این برنامه و اپلیکیشن ها را شناسایی و نسبت به حذف آن ها اقدام کنید.

· از دیگر عوامل مهمی که موجب خالی شدن شارژ باتری سامسونگ می شوند استفاده از ویجت هایی است که کاربر بر روی صفحه نماریش گوشی قرار می دهد، اگرچه این ویجت ها زیبا و کاربر پسند هستند اما لازم است که بدانید بر روی شارژ باتری تاثیر گذاشته و به مرور زمان موجب کاهش ظرفیت آن می شوند.

· نور صفحه نمایش یکی دیگر از مواردی است که موجب تخلیه شارژ باتری سامسونگ می شود، کاربر می تواند به صورت دستی میزان نور صفحه را تنظیم کند و با کاهش آن مانع از تخلیه شریع شارژ باتری شود.

· فراموش نکنید که باتری های لیتیوم یونی به دمای محیط کاملا حساس بوده و در صورتی که در معرض گرما و یا سرمای زیاد قرار گیرند خیلی سریع شارژ آن ها تخلیه شده و در طولانی مدت نیز دچار آسیب و خرابی می شوند.

عوامل تاثیر گذار در جلوگیری از تخلیه شارژ باتری اورجینال سامسونگ به قرار ذیل است:

با بکارگیری روش ها و راهکارهایی می توانید علاوه بر این که از تخلیه سریع شارژ باتری ممانعت کنید بلکه حتی در افزایش عمر مفید آن نیز تا حد زیادی تاثیر گذار باشید که برخی از مهم ترین این عوامل به قرار ذیل است

· قرار دادن گوشی در حالت پرواز

· غیرفعال کردن موقعیت مکانی

· غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری

· عدم استفاده از تصاویر متحرک

· بروز رسانی سیستم عامل گوشی

· تعویض باتری در صورت نیاز

سخن پایانی

توجه داشته باشید همانگونه که پیشتر نیز گفتیم کاهش ظرفیت باتری امری کاملا طبیعی بوده و با رعایت برخی نکات مراقبتی تنها می توانیم زمان پایان عمر مفید آن را تا حدودی به تعویق بیندازیم، زمانی که متوجه هر کدام از مواردی که بیانگر خرابی باتری موبایل سامسونک است شدید باید هر چه سریعتر برای تعویض آن اقدام کنید که لازم است حتما در این زمینه به این نکته توجه داشته باشید که برای گوشی خود باتری اصلی سامسونگ خریداری کنید تا بتوانید مانند قبل از دستگاه استفاده کنید.

برای خرید باتری اصلی سامسونگ پیشنهاد می می کنم به فروشگاه انلاین فروش باتری اورجینا فونی شاپ https://fonishop.com مراجعه کنید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 21 اسفند 1399ساعت 16:48 توسط خبرنگار جدید نیوز | | تعداد بازدید : 15