جدید نیوز

کرونا درهوا بیش از فاصله ۱.۸ متری هم پخش می‌شود

کووید ۱۹ زمانی پخش می‌شود که فرد آلوده قطرات و ذرات بسیار ریز حاوی ویروس را از طریق بازدم بیرون می‌دهد. این قطرات و ذرات توسط افراد دیگر تنفس شده یا بر روی چشم، بینی یا دهان آنها می‌نشیند.

طبق این دستورالعمل جدید، «افرادی که با فرد آلوده به ویروس کمتر از ۱.۸ متر فاصله دارند با احتمال بالا ابتلاء به کووید ۱۹ مواجه هستند.»

قبلاً این سازمان اعلام کرده بود که کروناویروس اساساً از طریق ارتباط نزدیک، سرفه و عطسه پخش می‌شود و نه از طریق انتقال هوایی.

به گفته محققان، ویروس‌های موجود در هوا به قدری کوچک هستند که می‌توانند فواصل طولانی‌تری را در مقایسه با قطرات بزرگ‌تر حاوی ویروس طی نمایند.

در شواهد زیادی در ماه‌های قبل به انتقال کروناویروس از طریق هوا اشاره شده بود اما این سازمان تاکنون آنها را تأیید نکرده بود.

کارشناسان تصریح می‌کنند که خطر انتشار کروناویروس موجود در هوا هنوز در فضای باز بسیار کم است زیرا فضای کافی و باد به سرعت ذرات ویروس را با خود برده و پراکنده می‌کند.

+ نوشته شده در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400ساعت 15:50 توسط خبرنگار جدید نیوز | | تعداد بازدید : 7

این لنس با انحنای مناسب به زیر خودرو می رود تا عملکرد مناسبی را در حذف آلودگی ها ارائه نماید

کارواش محک یا ماشین شستشو فشار قوی از گروه تجهیزات کارگاهی توسط فروشگاه مرکزی محک و آینهل اراده می شود. از دیگر کاربردهای این نوع پمپ می توان به مواردی نظیر: انواع مختلفی از کارواش ها، سمپاش پشت تراکتوری، سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای ، شست و شوی معابر و جداول خیابان ها، خدمات شهری شهرداری، تزریق فشار قوی سیالات رقیق، تست لوله های گاز، آب و مخازن و همچنین پالایشگاه ها و انواع کارخانه ها اشاره نمود. برای مثال در قسمت خروجی تایمر که به لوله سایز 16 آبیاری وصل می¬شود حتما از بست فلزی برای محکم کردن اتصال و عدم نشت آب استفاده کنید. همچنین از پمپ کارواش فشار بالا اینتر پمپ برای تمیز کردن انواع سطوح در صنایع مختلف، کشتی ها، لوله ها، و همچنین برای برداشتن، برش و حذف بتن، آسفالت و رنگ از سطوح سنگ، سیمان یا فلز و برای برش مواد جامد استفاده می شود.

این لنس با انحنای مناسب به زیر خودرو می رود تا عملکرد مناسبی را در حذف آلودگی ها ارائه نماید. این پمپ دمای آب را تا 85 درجه سانتیگراد تحمل میکند. پمپ های خانگی برای انتقال مایعات تمیز که هیچگونه آلودگی در خود نداشته باشد و یا محلول جامدات در آن معلق نباشد و دمای آن کمتر از ۸۰ درجه سانتیگراد باشد طراحی شده است. شرکت آنووی (Annovi Reverberi) ایتالیا سازنده پمپهای پیستونی تکفاز ، سه فاز ، خانگی و صنعتی . پمپ کارواش یا واترجت که به آن پمپ پیستونی هم گفته می شود، در برندهای مختلف از جمله پمپاک، میشلن، اینترپمپ، آنووی ریوربری و برتولینی و … این پمپ پیستونی قابلیت کوپل شدن با انواع الکتروموتور های اروپایی ، ایرانی موتور گیربکس پشت تراکتوری و موتورهای بنزینی را دارد. در این محصول از استاندارد های قابل توجهی استفاده شده است قابلیت اطمینان آن را بسیار بالاتر میبرد. پمپ اینترپمپ هیدرولیکی دارای کیفیت بسیار بالایی و کاملا قابل اطمینان است. استفاده از پمپ ها می تواند در صرفه جویی در آب و زمان موثر باشد و سطوحی که به راحتی قابل شستشو نیستند را می توان با استفاده از پمپ نظافت و تمیز کرد. انحنای لنس در قسمت جلویی آن می باشد و کمک میکند تا به راحتی به داخل محل مورد نظر دسترسی پیدا کند.

پمپ سری 66 از محصولات اینتر پمپ با فشار بالا طراحی شده است و تا 500 بار فشار را تامین میکند. این پمپ دارای 5 نوع مختلف از 5 تا 150 لیتر بر دقیقه و فشار حداکثری 250 بار است. دبی آب در این پمپ پیستونی از 8 لیتر در دقیقه تا 16 لیتر در دقیقه متغیر است و تا 275 bar فشار تولید میکند. این پمپ با دارا بودن مزیت های زیاد و کیفیت مثال زدنی از دیگر تولید کنندگان این محصول بسیار موفق تر عمل کرده است. اما در مدل های بزرگ تر طراحی آن بر اساس موتور بنزینی می باشد. شرکت اینترپمپ با طراحی و ساخت پمپ های کارواش کوچک تر، کاربری آسانتر، راحت تر و کم صداتر کاملا متحول کرد. زیرا این نوع پمپ با پیشرفته ترین فناوری و استانداردهای روز دنیا همگام بوده و در کیفیت و مرغوبیت بسیار بالا در اختیار مصرف کنندگان جهانی قرار می گیرد. به جرات می توان گفت که در حال حاضر بهترین برند پمپ کارواش صنعتی در ایران پمپ کارواش اینتر می باشد. از این پمپ علاوه بر استفاده در کارواش صنعتی میتوان برای اهداف شستشوی دیگر نیز استفاده کرد. به طور عمده از این پمپ پیستونی یا فشار بالا و میزان آبدهی پایین، در جهت انتقال مواد، پاشش سیال با فشار بسیار بالا و همچنین تزریق مایعات با محدوده ویسکوزیته نیز استفاده می شود.

با توجه به مدلهای متنوع پمپهای کارواش اینتر پمپ و همچنین نوسانات قیمت ارز در کشور ارائه لیست قیمت پمپ اینتر پمپ به صورت آنلاین وجود ندارد. این پمپ ها برای مصارفی همچون نظافت کف حیاط ، دیوارها و پیاده رو ها و … استفاده از آنتی بیوتیک ها را کاهش می دهد. اگرچه در ایران تایمر مکانیکی یا دستی بیشترین تقاضا را دارد و می توان با آن زمان آبیاری را تنظیم نمود. انواع پمپ کارواش اینترپمپ دارای ساختاری است که میتوان قطعات به سادگی جایگزین و یا تعمیر نمود. در ادامه به معرفی انواع این پمپ ها پرداخته ایم. سایر اتصالات: در پمپ کارواش قطعه ی قابل اتصال دیگر برای افزایش قابلیت پاک کنندگی وجود دارد. البته تنوع و قابلیت کوپله انواع پمپها و الکتروموتورها برای واتر جتها براساس درخواست خریدار وجود دارد. لطفا برای مشاوره رایگان و دریافت قیمت بروز انواع پمپ کارواش اینتر پمپ با کارشناسان مهام صنعت تماس بگیرید. علاوه بر پمپ های پیستونی ساده که با الکتروموتور و موتور های بنزینی کار میکنند این پمپ با موتورهای هیدرولیکی کار میکند. تنظیم کننده فشار / واحد کنترل: دریچه های کنترل از راه دور دستی و موتور کنترل پنوماتیک و رایانه برای تمام موتورهای دریایی برتولینی و واحدهای کنترل از راه دور.

خرید مه پاش صنعتی:


+ نوشته شده در يکشنبه 19 ارديبهشت 1400ساعت 15:48 توسط خبرنگار جدید نیوز | | تعداد بازدید : 10

رد کیفیت محصول ماده اولیه دارویی و داروی ساخته شده هر دو به عنوان تولید کنندگان دارو باید مستند باشد

رد کیفیت محصول ماده اولیه دارویی و داروی ساخته شده هر دو به عنوان تولید کنندگان دارو باید مستند باشد و این مساله برای ما اصول اصلی و لایتغیر محسوب می شود. نجفی عرب: بله یکی از مشکلات ما در حوزه دارو قاچاق معکوس است و اخیرا نیز شاهد قاچاق انسولین به خارج از کشور بودیم و این مساله در مقطعی منجر به بروز مشکلاتی برای بیماران ما شد. نجفی عرب: داروهای تولید داخلی 97 درصد داروی مورد نیاز کشور را تامین می کند که با توجه به مشکلاتی که در تامین ارز 4200 تومانی وجود دارد خواسته تولید کنندگان داخلی حذف ارز 4200 تومانی است، زیرا شرکت های داروسازی معتقدند ارز نیمایی آسان تر به دست می آید و با حذف 4200 تومانی مشکل تامین و تخصیص از بین می رود و آسان تر می توانند ارز مورد نیاز مواد اولیه را تامین کنند، در حالی که برای تامین ارز 4200 تومانی فرآیند بسیار طولانی تر است، ضمن اینکه این منابع اول باید در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد و سپس تخصیص آن انجام شود.

میدانم که به دلیل مشکل نقدینگی صنعت ما و شرکتهای دارویی و پخش به گرفتن وامهای بسیار سنگین از منابع مالی و بانکها روی آوردهاند که فشار مضاعفی را بر آنها تحمیل کرده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از فعالان صنعت تولید دارو در کشور در جلسه اخیر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به کمبود ذخایر دارویی کشور و کاهش بی سابقه ذخایر دارویی اشاره کرد و در این رابطه مطرح کرد که نه تنها دو نرخی بودن ارز برای واردات دارو و موضوعات مربوط به سوبسید، فساد و نظارت های حاکم بر این حوزه دست و پاگیر شده است، بلکه کمبود منابع ارز 4200 تومانی برای واردات دارو، شرکتهای داروسازی را دچار چالش کرده است. آن بحث های جدی را مطرح می کنند گفت: بالا بودن قیمت مواد اولیه ساخت داخل مربوط به موارد محدودی است. صنایع دارویی و تولید مواد اولیه دارویی بخشی از صنایع شیمیایی به حساب می آید.

فروش مواد اولیه صنایع دارویی - فروش مواد اولیه دارویی تامین مواد اولیه دارویی از برندهای معتبر پذیرش سفارش مواد اولیه دارویی به میزان دلخواه مشتری مستقیم و بدون واسطه مناسبترین قیمت مواد اولیه شیمیایی در راد زیست شیمی جهت خرید مواد اولیه دارویی و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید. وی تاکید کرد: براساس بازخوانی جدید هم مدیرعامل وهم مسوول فنی ماده اولیه ساز دارو باید شخصا متعهد به تامین مواد اولیه برای مصرف داخلی باشند و اگر به تعهدات خود عمل نکردند ما به طرق مختلف بر حسب نوع ماده و تعهدی که دادند و عمل نکردند ابزارهای تنبیهی در نظر گرفته ایم . هر دارو از دو قسمت تشکیل شده که عبارتند از ماده یا مواد موثره که به آن اجزای فعال هم میگویند و مواد حامل یا کمکی که تحت عنوان اکسیپیان هم شناخته میشوند. سالمخبر: مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر شرکتهای داروسازی در کشور به مراکز دولتی تخفیف ندهند یا محصول خود را ضابطهمند عرضه کنند، آنها هم مجبور به خرید با قیمت واقعی و به صرفه خواهند شد.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در حال حاضر مشخصا شاهدیم که شرکتهای دارویی و تجهیزات پزشکی برای کار با ایران تحت فشار هستند. رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: میدانم که داروسازان شرایط سختی در داروخانهها تحمل میکنند و فشار مضاعفی را طی سالهای گذشته از نظر اقتصادی تحمل کردهاند. بر همین اساس سعی کردیم با این اصلاح قیمت داروها از زیان خارج شده و کمکی به نفس تنگ اقتصادی داروخانهها داده شود. با مشکلاتی که پس از تهدیدها و تحریم ها برای واردات مواد اولیه در بخش دارو به وجود آمد تولید داروها در بعضی بخش ها با مشکلات عدیده مواجه شد در نتیجه ناگزیر واردات مواد اولیه دارویی روی چین و هند و کشورهای آسیایی تمرکز کرد. نجفی عرب، گاهی ارز تخصیص یافته به واردات دارو چندان در دسترس نیست و کارایی لازم برای واردات کالای مورد نظر را ندارد به عنوان مثال تخصیص ارز ریال عمان به واردات مواد اولیه تولید دارو کارایی لازم برای واردات را ندارد، به این دلیل که عمده واردات مواد اولیه دارویی ما از دو کشور هند و چین انجام می شود. به طور مثال واردات قابل توجهی در این زمینه از کشور آلمان و شرکت های داروسازی و ساخت مواد اولیه دارویی داریم.

منبع: پیشگامان شیمی (https://irchem.ir/pharmaceutical)

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400ساعت 12:29 توسط خبرنگار جدید نیوز | | تعداد بازدید : 18

رد کیفیت محصول ماده اولیه دارویی و داروی ساخته شده هر دو به عنوان تولید کنندگان دارو باید مستند باشد

رد کیفیت محصول ماده اولیه دارویی و داروی ساخته شده هر دو به عنوان تولید کنندگان دارو باید مستند باشد و این مساله برای ما اصول اصلی و لایتغیر محسوب می شود. نجفی عرب: بله یکی از مشکلات ما در حوزه دارو قاچاق معکوس است و اخیرا نیز شاهد قاچاق انسولین به خارج از کشور بودیم و این مساله در مقطعی منجر به بروز مشکلاتی برای بیماران ما شد. نجفی عرب: داروهای تولید داخلی 97 درصد داروی مورد نیاز کشور را تامین می کند که با توجه به مشکلاتی که در تامین ارز 4200 تومانی وجود دارد خواسته تولید کنندگان داخلی حذف ارز 4200 تومانی است، زیرا شرکت های داروسازی معتقدند ارز نیمایی آسان تر به دست می آید و با حذف 4200 تومانی مشکل تامین و تخصیص از بین می رود و آسان تر می توانند ارز مورد نیاز مواد اولیه را تامین کنند، در حالی که برای تامین ارز 4200 تومانی فرآیند بسیار طولانی تر است، ضمن اینکه این منابع اول باید در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد و سپس تخصیص آن انجام شود.

میدانم که به دلیل مشکل نقدینگی صنعت ما و شرکتهای دارویی و پخش به گرفتن وامهای بسیار سنگین از منابع مالی و بانکها روی آوردهاند که فشار مضاعفی را بر آنها تحمیل کرده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، یکی از فعالان صنعت تولید دارو در کشور در جلسه اخیر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به کمبود ذخایر دارویی کشور و کاهش بی سابقه ذخایر دارویی اشاره کرد و در این رابطه مطرح کرد که نه تنها دو نرخی بودن ارز برای واردات دارو و موضوعات مربوط به سوبسید، فساد و نظارت های حاکم بر این حوزه دست و پاگیر شده است، بلکه کمبود منابع ارز 4200 تومانی برای واردات دارو، شرکتهای داروسازی را دچار چالش کرده است. آن بحث های جدی را مطرح می کنند گفت: بالا بودن قیمت مواد اولیه ساخت داخل مربوط به موارد محدودی است. صنایع دارویی و تولید مواد اولیه دارویی بخشی از صنایع شیمیایی به حساب می آید.

فروش مواد اولیه صنایع دارویی - فروش مواد اولیه دارویی تامین مواد اولیه دارویی از برندهای معتبر پذیرش سفارش مواد اولیه دارویی به میزان دلخواه مشتری مستقیم و بدون واسطه مناسبترین قیمت مواد اولیه شیمیایی در راد زیست شیمی جهت خرید مواد اولیه دارویی و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید. وی تاکید کرد: براساس بازخوانی جدید هم مدیرعامل وهم مسوول فنی ماده اولیه ساز دارو باید شخصا متعهد به تامین مواد اولیه برای مصرف داخلی باشند و اگر به تعهدات خود عمل نکردند ما به طرق مختلف بر حسب نوع ماده و تعهدی که دادند و عمل نکردند ابزارهای تنبیهی در نظر گرفته ایم . هر دارو از دو قسمت تشکیل شده که عبارتند از ماده یا مواد موثره که به آن اجزای فعال هم میگویند و مواد حامل یا کمکی که تحت عنوان اکسیپیان هم شناخته میشوند. سالمخبر: مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اگر شرکتهای داروسازی در کشور به مراکز دولتی تخفیف ندهند یا محصول خود را ضابطهمند عرضه کنند، آنها هم مجبور به خرید با قیمت واقعی و به صرفه خواهند شد.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: در حال حاضر مشخصا شاهدیم که شرکتهای دارویی و تجهیزات پزشکی برای کار با ایران تحت فشار هستند. رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: میدانم که داروسازان شرایط سختی در داروخانهها تحمل میکنند و فشار مضاعفی را طی سالهای گذشته از نظر اقتصادی تحمل کردهاند. بر همین اساس سعی کردیم با این اصلاح قیمت داروها از زیان خارج شده و کمکی به نفس تنگ اقتصادی داروخانهها داده شود. با مشکلاتی که پس از تهدیدها و تحریم ها برای واردات مواد اولیه در بخش دارو به وجود آمد تولید داروها در بعضی بخش ها با مشکلات عدیده مواجه شد در نتیجه ناگزیر واردات مواد اولیه دارویی روی چین و هند و کشورهای آسیایی تمرکز کرد. نجفی عرب، گاهی ارز تخصیص یافته به واردات دارو چندان در دسترس نیست و کارایی لازم برای واردات کالای مورد نظر را ندارد به عنوان مثال تخصیص ارز ریال عمان به واردات مواد اولیه تولید دارو کارایی لازم برای واردات را ندارد، به این دلیل که عمده واردات مواد اولیه دارویی ما از دو کشور هند و چین انجام می شود. به طور مثال واردات قابل توجهی در این زمینه از کشور آلمان و شرکت های داروسازی و ساخت مواد اولیه دارویی داریم.

منبع: پیشگامان شیمی (https://irchem.ir/pharmaceutical)

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400ساعت 12:29 توسط خبرنگار جدید نیوز | | تعداد بازدید : 8